Když vám doma praskne přívodní hadička u splachovací nádržky na toaletě, a voda stříká všemi směry, načež přijdete domů z práce a mezitím stačí vystříkat z malé trysky zhruba sto litrů vody, budete mít sice v předsíni čvachtací brouzdaliště, ale tehdy postačí vyzout se z bot, svléknout ponožky a pustit se do vytírání vody (samozřejmě poté, co uzavřete přívodní ventil). Jakmile vodu vytřete a podlahu dostatečně vysušíte, zavoláte instalatéry, anebo si zajedete koupit do hobby marketu novou hadičku (tu starou si vezmete jako vzorek) a během pár hodin je závada vyřešena.
Jiná situace ale nastává tehdy, odemknete-li vchodové dveře a přímo před vámi je na podlaze také kaluž vody, ovšem je zcela zjevné, že voda tentokrát proudí zpoza omítky na zdi. Došlo k úniku vody někde ve zdivu, a to je malér, na odstranění závady už sami nestačíte. Velkou chybou by bylo vyzout se z bot a svléknout ponožky, a víte proč? Voda totiž ve zdivu mohla mezitím proniknout až do zásuvek, rozvodných krabic a vypínačů, a co nevidět tu může vzniknout vodivé prostředí, které vás po doteku bosou nohou usmrtí. Ihned vypněte hlavní jistič a raději si navlékněte gumovky, které se vám tu budou hodit i tehdy, až přijedou instalatéři.
Vhodné je se na tyto a podobné situace připravit předem a zajistit si již v předstihu kontakt na instalatérskou firmu. Nebudete se pak muset zdržovat hledáním instalatéra a rovnou mu zavoláte z místa havárie. Úniky vody jsou považovány za havarijní situace a je nutné je řešit bez prodlení, tím pádem se nezdráhejte volat instalatérský havarijní servis klidně v sobotu v noci, pokud například přijdete domů z nějaké oslavy. Čím dříve se havárie odstraní, tím menší pravděpodobnost komplikací s elektrickými rozvody a obvoláváním elektrikáře, který bude prověřovat postižené elektro prvky.