Rekonstruujeme panelový byt


Získali jste v dědictví byt po prarodičích v paneláku a toto místo vám vyhovuje pro bydlení, takže byste se tam chtěli přestěhovat například z pronajímaného bytu? Ale byt je v původním stavu a bude třeba jej alespoň zčásti rekonstruovat? Co bývá v panelácích problém a co je třeba vyměnit a nahradit lepším řešením?

Umakartové jádro – umakart vydrží leccos, ale je to plast a velmi obtížně se s ním pracuje, chcete-li tyto prostory modernizovat. Rozumné je původní jádro vybourat a vyzdít pórobetonovými tvárnicemi Ytong. Zároveň můžete posunout příčku mezi kuchyní a koupelnou, a to buď zvětšit http://www.dolnimecholupy.cz/jak-zvetsit-pismo.html koupelnu nebo zvětšit kuchyni – záleží na tom, co je pro vás prioritní.

rajčata na prknech

Kuchyně – v bytech v původním stavu bývají staré kuchyňské linky, někde mohou být dokonce ještě plechové. Teoreticky lze v takovém prostředí připravovat pokrmy, ale chcete-li mít doma něco hezkého, funkčního a komfortnějšího, vsaďte raději na kuchyni na míru do paneláku z kuchyňského studia. Pamatujte také na to, že kuchyně je pracoviště, a že se tu také zdržujeme poměrně mnoho času v průběhu dne, v kuchyni také bývá jídelní stolek a někdy se tu zapovídáme s přáteli nad hrnkem ájurvédské klávy či bylinkového čaje a nad donesenými nebo připravenými zákusky.

těstoviny na talíři

Elektřina, plyn, voda, odpady, topení – kdybyste si nechali nainstalovat novou kuchyni a ponechali pod ní staré rozvody plynu, vody, odpadů a elektroinstalaci, mohlo by se vám stát, že za pár měsíců byste byli nuceni kuchyni demontovat a pustit se do rekonstrukce technického zázemí. Proto je rozumnější začít s těmito pracemi a povolat do bytu instalatéry a elektrikáře. S pracovníky kuchyňského studia lze konzultovat umístění a tvar kuchyňské linky v návaznosti na umístění vodovodní baterie a odpadů a na polohu elektrických zásuvek, budoucí varné desky, vestavěných spotřebičů a svítidel.

3/5 - (1 vote)